‘Kaaimantaks laat zwart geld ongemoeid’

De regering viseert met de kaaimantaks de inkomens uit buitenlandse constructies, maar is niet geïnteresseerd in de afkomst van dat kapitaal. De fiscus zal met de verkregen informatie geen extra controles naar zwart geld inleggen.
Dat schrijven De Standaard en Het Nieuwsblad.
Ze bekeken het wetsontwerp terzake van minister van Financiën Johan Van Overtveldt (N-VA).
Met de kaaimantaks wil de regering door buitenlandse constructies heen kijken om het kapitaal te belasten dat erachter zit. Het kapitaal dat in zo’n constructie verstopt zit, hoeft niet per se zwart te zijn, maar dat kan wel het geval zijn. “Om bij de belastingplichtige de vrees weg te nemen dat een eerste aangifte van de doorkijktaks automatisch zal leiden tot fiscale onderzoeken van de voorgaande jaren, maakt de belastingadministratie de belastingplichtigen duidelijk dat een eerste aangifte geenszins een vermoeden van voorafgaande fiscale onregelmatigheden inhoudt”, klinkt het in de memorie van toelichting bij het wetsontwerp.
In het wetsontwerp zelf wordt met geen woord gerept over het al dan niet controleren van het kapitaal, aldus de kranten nog.
(Belga/RR)
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier