V.Juvyns (ING IM): ‘Koude oorlog in België bezorgt buitenlandse beleggers rillingen’

Zes maanden na de verkiezingen is er nog altijd geen regering in dit land en het ziet er niet naar uit dat we die snel gaan krijgen. Vorige week zagen we een eerste echte aanval van speculatie tegen de Belgische staatsobligaties. Is dergelijke speculatie gerechtvaardigd of niet? Op deze vraag past een genuanceerd antwoord.

Vincent Juvyns (ING IM): “De koude politiek oorlog in België doet de buitenlandse beleggers de wenkbrauwen fronsen, dat is het probleem. Mijn buitenlandse contacten begrijpen onze problemen niet, ik moet telkens opnieuw weer uitleggen wat er aan de hand is.”

Er moet volgens Juvyns zo snel mogelijk een consensus over de middelen van de federale staat komen om de financiële markten gerust te stellen: “De beleggers willen eigenlijk maar één ding weten: wie gaat binnen tien jaar de Belgische staatsobligaties terugbetalen? In die zin maken de obligatiehouders zich inderdaad zorgen over de politieke situatie in ons land.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content