Vlug, voor de Amerikanen komen

Bluegate, dat de bevoorrading van gevaarlijke chemische producten optimaliseert, heeft zijn kapitaal verhoogd. Met die centen wil het zo snel mogelijk een B2B-marktplaats op internet lanceren.

Het Belgische bedrijf Bluegate levert informaticaoplossingen die het transport van bulkproducten voor de petroleum-, gas- en chemie-industrie moeten optimaliseren. Het staat genoteerd op de Euro.NM en verhoogde zopas zijn kapitaal voor een totaal bedrag van 196,5 miljoen frank (4,87 miljoen euro). De onderneming werd opgericht in 1995 en stelt momenteel tachtig mensen tewerk; ze telt 180 klanten in 25 landen en zou dit jaar een omzet van 300 miljoen frank moeten halen. In 1999 bedroeg de omzet ‘slechts’ 34 miljoen frank en werkten er ‘nauwelijks’ 25 mensen. Intussen nam Bluegate twee bedrijven over in Groot-Brittannië.

De investeerders die deelnamen aan de recente kapitaalverhoging zijn Rendex (2 miljoen euro), CIME Partners (750.000 euro), de Gewestelijke Investeringsmaatschappij van Brussel (500.000 euro), het fonds voor risicodragend kapitaal van het Waals Gewest C.D. Technicom (620.000 euro), en het Franse Europ@web (1 miljoen euro) van LVMH-topman Bernard Arnault.

Waarom deed de Brusselse firma geen beroep op de markt voor deze operatie en koos ze voor een private placement? “Omdat het snel moest gaan,” aldus Mathieu Janssens van der Maelen, directeur corporate communication. “Ons project voor een internetplatform in dit domein bestaat nog niet in Europa. We moesten deze kans in de wereld van de elektronische business-to-business absoluut grijpen, vóór een Amerikaans bedrijf zoals bijvoorbeeld Chemdex de markt op ons continent voor onze neus zou wegkapen,” vult chief operating officer Eric Laruel aan.

Link.

De internetmarktplaats wil een link vormen tussen bevrachters en vervoerders van producten voor de petroleum-, gas- en chemie-industrie en aldus hun bevoorradingskosten verminderen. Door de vervoerders tegen elkaar uit te spelen, maar evenzeer door de logistieke kosten nog op andere manieren te beperken. Hoe dan? Dankzij een optimaal beheer van de distributieplanningen. Het bedrijf kiest het ideale traject en vermijdt zoveel mogelijk dat vrachtwagens leeg moeten terugkomen. Daarbij komt nog de strategische planning waardoor de eventuele impact van een wijziging in de bevoorradingsketen kan worden gesimuleerd. In welke mate veranderen de kosten bijvoorbeeld als een vervoerder de samenstelling van zijn vloot aanpast en kleinere vrachtwagens inzet? De verschillende softwareprogramma’s voor optimalisering die Bluegate heeft ontwikkeld, beantwoorden dit soort vragen. Klanten kunnen deze software gebruiken via het platform van Bluegate. “We willen een spin-off van Bluegate oprichten om dit platform in de praktijk te brengen. De middelen van dit platform moeten volledig losstaan van die van Bluegate,” aldus Eric Laruel.

En de inkomsten?

De originaliteit van het project schuilt in de manier waarop het inkomsten zal genereren. “We zijn zeer voorzichtig geweest; we hebben slechts rekening gehouden met twee bronnen van inkomsten,” zegt Mathieu Janssens van der Maelen. Eric Laruel licht toe: “In eerste instantie zal ons portaal informatie verstrekken. Klassieke reclame in de vorm van bannering wordt dus onze eerste bron van inkomsten. In het najaar gaat het eigenlijke platform van start; vanaf dan willen we overgaan tot een schatting van de winst die onze klanten boeken dankzij de instrumenten die wij tot hun beschikking stellen volgens parameters die verband houden met hun activiteiten. Zoals een vermindering van het aantal vrachtwagens dat leeg terugkeert. We zullen dan een commissie van 10% op deze besparing innen en dat wordt onze vergoeding – een soort abonnementsgeld op de marketplace.”

Het team van Bluegate schat dat het vervoer van gevaarlijke scheikundige bulkproducten in Europa een omzet van 22,2 miljard euro vertegenwoordigt. De ploeg voorziet dat zelfs in het slechtste geval de marktplaats de kosten van de bevrachters zou moeten beperken met 1%. Dat betekent een potentiële besparing van 222 miljoen euro.

Bluegate overweegt eveneens de ontwikkeling van aanverwante diensten, zoals on-lineverzekeringen, technisch onderhoud, WAP-technologieën, beschikbaarheid van schoonmaakstations enzovoort. Het bedrijf boort dus een rijke bron van potentiële inkomsten en ontwikkelingen aan.

s.b.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content