REKRUTERING. JAGER OP WITTE RAVEN
Op 36-jarige leeftijd wordt Pasquale Mazzuca direkteur-generaal van A.T. Kearney Executive Search België. Mazzuca werd aangezocht door de Europese direkteur van het Amerikaanse management consulting bedrijf A.T. Kearney. “Mijn nieuwe baas kwam anderhalf jaar geleden vanuit Amerika over, ” legt Mazzuca uit. “Hij heeft de organizatie van de 17 Europese bureaus van de groep herzien en het is in het kader van deze herdynamizering dat hij mij deze betrekking aanbood. ” De opdracht die men hem toevertrouwt, is heel eenvoudig : de afdeling die hij leidt uitbouwen en ze bekend maken bij de Belgische en buitenlandse ondernemingsleiders. Mazzuca kan hiervoor rekenen op de vele kontakten die hij op de selektiemarkt heeft en zijn ervaring die hij tijdens zijn internationale carrière kon opdoen.
Pasquale Mazzuca is afkomstig uit Calabrië en als kind krijgt hij de smaak van het reizen te pakken. Zijn vader, een ingenieur, wordt naar Engeland overgeplaatst als Pasquale nog maar zes is. Wat kan deze verandering hem schelen. Hij vindt het prachtig om in een ander land te wonen en loopt verder school in het Engels. In 1980 heeft hij zijn ingenieursdiploma op zak en gaat hij bij de multinationale groep Schlumberger aan de slag als projektleider. Gedurende zes jaar reist hij de wereld rond op zoek naar koolwaterstoffen. “Ik wou een carrière die meer gericht was op het commerciële en op de menselijke relaties, ” verklaart hij. “Ik wou mijn kreativiteit inbrengen in de projekten waaraan ik meewerkte”.
In België vindt hij de kans om van beroep te veranderen. Iemand stelt hem voor om hem te assisteren in zijn klein aanwervings- en selektiebureau. Mazzuca verdient er zijn sporen tot een Engels bureau voor management en selektie dat gespecializeerd is in de financiële sektor, hem een uitdaging van formaat voorstelt : het Belgische filiaal van de groep openen en uitbouwen. Het sukses van deze onderneming zet hem ertoe aan om hetzelfde te doen in Nederland, waar hij gedurende zes maanden verblijft. Terug in België wordt hij door een ander Brits selektiebureau “weggehaald”. Dit bureau richt zich meer op de landen van Oost-Europa en biedt hem hetzelfde soort werk aan, maar dan wel op een hoger niveau.
Pasquale Mazzuca heeft ongetwijfeld een stevige reputatie opgebouwd als specialist voor het uitbouwen van rekruterings- en selektiebureaus. Dank zij deze ervaring kan hij nu aan de slag bij een internationale groep die over de hele wereld 1500 mensen tewerkstelt. “Het feit dat A.T. Kearney veel met Amerikaanse bedrijven werkt, was één van de doorslaggevende faktoren in mijn beslissing, ” vervolgt hij. “Dat ontbrak nog aan mijn werk en vulde mijn idee over internationale bedrijven aan. “
PASQUALE MAZZUCA (A.T. KEARNEY) Zeer stevige ervaring in het uitbouwen van rekruterings- enselektiebureaus.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier