COSMETICA. DE ONTMIJNER

Dario Lourenço is tot vice-president benoemd bij Avon, voor de Zuideuropese landen (Portugal, Spanje, Italië, Frankrijk en… België). Een man met een bewogen looppbaan. Op zijn 22ste verlaat hij de Katolieke Universiteit van Lissabon met een diploma filozofie en teologie op zak. “Ik had twee dromen, ” zegt hij, “de diplomatie of het bedrijfsleven. ” Om zijn eerste droom waar te maken, studeert hij verder : hij wil aan de fakulteit rechten van de universiteit van Lissabon een specializatie internationaal publiek recht volgen. Twee jaar later valt zijn plan echter in duigen. Het is dan 1970 en de oorlog in Angola laait hoog op. Dario moet gaan vechten.

Na 3 jaar keert Dario Lourenço terug naar het thuisfront. Op dat ogenblik breekt in Portugal de Anjerrevolutie uit, waarin Lourenço een aktieve rol speelt. Uiteindelijk kiest hij voor de vervulling van zijn tweede droom, het management. In 1975 wordt hij direkteur van een bedrijfje voor direkte verkoop, waar hij prompt tot… algemeen sekretaris van de syndikale afvaardiging wordt benoemd. “Die kombinatie was erg moeilijk, ” geeft Lourenço toe. “In twee jaar tijd leerde ik alles wat een manager niet mag doen. “

Lourençco stapt dan over naar 3M Portugal, waar hij 7 jaar lang de leiding heeft over de marketing en de verkoop. Voor hem is het een geweldige ervaring en de start van zijn echte managerscarrière. In dezelfde periode volgt hij de volledige opleiding van de American Management Association.

In 1984 wordt hij algemeen direkteur van Avon Portugal, een nieuw filiaal van de in cosmetica gespecializeerde onderneming. Na vijf jaar heeft Avon een marktaandeel van 16 % en staat het in rechtstreekse konkurrentie met reusL’Oréal. Een prestatie die hem bij de leiding van de groep de bijnaam “ontmijner” oplevert. Men stelt hem voor het wel en vooral het wee op zich te nemen van het Italiaanse Avon Cosmetics, dat in ’88 een nettoverlies van zo’n 5 miljoen dollar liet optekenen. Lourenço raast doorheen het bedrijf en in ’92 haalt Avon weer winst.

In zijn nieuwe funktie worden Frankrijk en België de twee grote uitdagingen van Dario Lourenço. Op een wereldomzet van 144 miljard frank halen Frankrijk en België resp. slechts een omzet van 1,98 miljard frank en 120 miljoen frank. Het marktaandeel is evenmin briljant : in beide landen minder dan 1 %, terwijl het merk in andere landen marktaandelen van 30 tot 40 % haalt. Lourenço heeft meteen drie doelstellingen vooropgezet : meer kommuniceren om de naambekendheid te vergroten, de uitbouw van een echte sales force, en het toegankelijker maken van de produkten.

DARIO LOURENÇO (AVON)Marktaandeel in België fors en snel verhogen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content