Stier op Wall Street leeft bij gratie van de liquiditeiten verstrekt door centrale banken

We moeten ons er volgens Philippe Gijsels van BNP Paribas van bewust blijven dan het één en ander op de beurs van Wall Street bijzonder artificieel is. En dat de stier voor een groot stuk leeft bij gratie van de liquiditeiten die de centrale banken verstrekken. En daarom moeten we met name de gang van zaken in de Verenigde Staten met nog meer dan gewone aandacht volgen.

Want paradoxaal genoeg is het grootste risico wel dat die Amerikaanse economie net te snel groeit en zo de rente omhoog begint te drijven .En dan zouden we wel eens in de situatie kunnen komen dat ook de Europese lange rente in sympathie begint mee te stijgen waar niet alleen geen Europese economische logica voor is, maar wat onze economie kan missen als kiespijn.

Wall Street is vandaag lager geopend, met beperkte verliezen voor de belangrijkste indices. Die verliezen lopen op tot in de buurt van een kwart procent. Het is nu wachten op de publicatie van de eerste bedrijfsresultaten, waarbij de spits zal worden afgebeten door Alcoa.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content