Mohamed El-Erian denkt dat beleggers op het verkeerde spoor zitten
In de Verenigde Staten was er in de afgelopen dagen heel wat te doen over de kwaliteit van de kwartaalcijfers die Apple kwam voor te leggen. De reactie van de beleggers was in ieder geval vernietigend: de koers van het aandeel maakte gisteren een slippertje: de koers verloor meer dan 12%.
Daarmee is het koersverlies voor het aandeel sinds september opgelopen tot 35%. Deze koersval is hoofdzakelijk ingegeven door de vrees dat Apple de huidige hoge winstmarges in geen geval zal kunnen handhaven.
Dat zal niet zonder gevolgen blijven voor de Amerikaanse beurzen, want het aandeel is goed voor iets minder dan 10% van de totale waarde van de NASDAQ Composite.
Mohamed El-Erian, hoofdeconoom van PIMCO, denkt echter dat de beleggers op het verkeerde spoor zitten door zich te veel te focussen op Apple.
De dynamiek van de markt zal in de komende periode vooral komen van de bereidheid van de centrale banken om de financiële markten te ondersteunen.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier