Financials duwen Brusselse beurs in het rood
De Europese beurzen zijn vandaag lager gesloten, waarbij de verliezen vooral in de tweede helft van de sessie verder opliepen. Uiteindelijk sloot de Euro Stoxx 50 af met een verlies van ongeveer driekwart procent, de BEL 20 wist het verlies te beperken tot iets meer dan een kwart procent. De financials KBC en Ageas waren de sterkste dalers in de belangrijkste Brusselse beursindex.
De abrupte rentestijgingen die vanaf mei werden uitgelokt door de (terechte maar onnodige) uitspraken van de Fed-Voorzitter (en die meteen ook zijn afscheid wisten in te luiden ) zouden volgens professor Stefan Duchateau een diep spoor van puin en vernieling op de aandelenbeurzen hebben achtergelaten indien de dalende risicopremie niet zijn beschermende werking hebben uitgeoefend. Hierdoor werden scherpe beurscorrecties vermeden en konden de koersen geleidelijk herstellen.
Ook de nakende verhoging van de rentetarieven op lange termijn die wordt verwacht, eens de Amerikaanse centrale bank haar monetair beleid zal bijsturen, zal gedeeltelijk worden gecompenseerd door verdere dalingen van de risicopremie.
De verbeterende conjunctuur zal immers de onzekerheid over de ontwikkelingen van bedrijfsresultaten laten afnemen. Meer van professor Stefan Duchateau vindt u op http://blog.argenta.be/author/duste/.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier