Europese beurzen duiken diep in het rood, goudprijs zet opmars verder

De krijgshaftige taal die de Verenigde Staten spreekt, mist haar effect niet. De Europese beurzen zijn dieper in het rood gedoken, het verlies voor de belangrijkste indices loopt op tot in de buurt van anderhalf procent. De goudprijs zet de opmars boven 1400 dollar verder, op de valutamarkten moet de euro wat terrein prijsgeven.

Nog niet zolang geleden was er volgens Philippe Gijsels van BNP Paribas een grote angst dat de eenheidsmunt zou verdwijnen of dat er landen zouden uitstappen. Maar in die tijd verstevigde de munt wel, wat toch enige stof geeft tot nadenken. De euro ligt nog steeds stevig op koers.

Wat de groeimarkten betreft kunnen we niet echt spreken van een currency war, zoals dat in Japan het geval was. De Bank of Japan druk zijn munt naar beneden drukt om de deflatie te bevechten en om de economische groei opnieuw aangezwengeld te krijgen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content