Binckbank ziet resultaten onder druk blijven staan

Met licht hogere opbrengsten van Eur 37 mln ten opzichte van het tweede kwartaal kwam het nettoresultaat van Binckbank uit op Eur 4,3mln (was Eur 4,4mln ).

Gecorrigeerd voor amortisatie was het resultaat volgens Theodoor Gilissen Bankiers Eur 12mln (2e kwartaal Eur 12,2mln) en per aandeel Eur 0,17 (onveranderd te opzichte van het tweede kwartaal).

Dit was duidelijk onder de Eur 0,25 per aandeel van vorig jaar. Vooral de opbrengsten uit effectentransacties van Eur 26,2mln bleven achter (wel iets hoger dan de Eur 25,6 mln in het 2e kwartaal).

De rente-opbrengsten daalden naar Eur 7,8 mln (waren Eur 8,3 mln in 2e kwartaal).

Het aantal rekeningen nam licht toe met 1% op kwartaal basis en 23% op het jaar naar 639. 477. Het aantal transacties was op

ruim 2 mln 3% lager op het kwartaal en 26% lager op het jaar. Alex Asset Management had Eur 878 mln in beheer, plus 9% o.a. door Eur 33 mln nieuw geld.

De positie bestond uit 90% belegde middelen. Voor de eerste negen maanden bedroeg de winst per aandeel Eur 0,55 (gecorrigeerd).

De rating van Theodoor Gilissen Bankiers blijft kopen op basis van de verwachte verdere internationale groei.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content