Argentinië staat steeds meer met de rug tegen de muur geklemd

Jarenlang werd voor een Amerikaanse rechtbank een juridische strijd gevoerd over de Argentijnse schulden. Hedge fund Elliott Management ging niet akkoord met een ‘haircut’ en eiste volledige terugbetaling van de obligaties waar het fonds posities in had ingenomen.

Het U.S. Supreme Court heeft nu een uitspraak gedaan die nadelig is voor de Argentijnen. Het hoogste Amerikaans gerechtshof bevestigde dat de Argentijnen het hedge fund Elliott Management moeten vergoeden.

President Cristina Fernandez waarschuwde dat de uitspraak nadelige gevolgen zal hebben voor de inwoners van haar land. Ze vond de uitspraak zo belangrijk dat ze een toespraak voor de natie hield. Argentinië raakt steeds meer met de rug tegen de muur geklemd, in een situatie die stilaan hopeloos genoemd mag worden.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content