Amerikanen hebben shock nodig om schuldenprobleem aan te pakken

De Britse eerste minister George Osborne bracht deze week een bezoek aan New York. Bij zijn ontmoeting met Amerikaanse politici kwamen uiteraard de begrotingsproblemen op de agenda te staan.

De aanpak van de Amerikanen en die van de Engelsen vertoont op dat vlak een hemelsbreed verschil. Het Verenigd Koninkrijk hebben de buikriem fors aangesnoerd, de Amerikanen blijven het geld in het rond strooien.

Tot dusver is er weinig druk op de Amerikanen uitgeoefend om hun tekort terug te dringen, maar kan verandering in gaan komen. De recente rentestijging gaf al een eerste waarschuwingssignaal.

De Amerikanen hebben echter een shock-effect nodig om het schuldenprobleem aan te pakken, zo menen de economen. Uit welke hoek dat gaat komen, valt nog af te wachten.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content