Er wordt wereldwijd weer meer wijn gedronken

© reuters

De wereldwijde wijnconsumptie komt stilaan weer op het peil van voor de financiële crisis. Dat blijkt uit cijfers van de internationale wijnorganisatie OIV.

De OIV gaat voor dit jaar uit van een mondiale wijnconsumptie van 245 miljoen hectoliter. Dat peil werd sinds 2008, de start van de financiële en economische crisis, niet meer bereikt, gaf OIV-topman Federico Castelluci maandag mee in Parijs.

Volgens de wijnorganisatie zou de vraag naar wijn dit jaar lichtjes hernemen. De schatting van 245 miljoen hectoliter ligt iets boven het verbruik in de jaren 2009 tot en met 2012.

Wat de productie van het edele vocht betreft, verwacht OIV 9 procent hoger af te klokken op 281 miljoen hectoliter, waarvan 164 miljoen hectoliter in Europa. Dat zou dan de omvang zijn die in 2006 bereikt werd, en dat ondanks de dalende oppervlakte voor wijnbouw. 2012 was een slecht wijnjaar met 258 miljoen hectoliter.

Italië blijft de grootste wijnboer met een productie van 44,9 miljoen hectoliter. Frankrijk volgt op de tweede plaats met 44,1 miljoen hectoliter, Spanje sluit de top drie af met 40 miljoen hectoliter, een recordproductie. De VS zijn de eerste niet-Europese wijnproduct met 22 miljoen hectoliter, goed voor plaats vier. Argentinië sluit de top vijf af (15). Daarna volgen Australië, Chili, Zuid-Afrika, Duitsland en Portugal. (Belga/BO)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content