Jaar van de slang is niet van gevaren ontbloot, wel integendeel

In China is het jaar van de slang met de traditionele feestelijkheden op gang geschoten. De vraag is echter of dit jaar wel een goed jaar zal worden, want de slang heeft geen al te beste reputatie. Art Cashin van UBS deed in dat verband wat opzoekingswerk.

Hij kwam tot de conclusie dat vooral de Verenigde Staten in het jaar van de slang met nogal wat rampen af te rekenen kregen, terwijl het meestal ook geen al te best beursjaar was. In 2001 – het vorige jaar van de slang – daalden de beurskoersen met 13,10%, na op een bepaald moment met 28% te zijn gedaald.

In 1977 werd het jaar van de slang afgesloten met een verlies van 17,50% op de Amerikaanse beurzen. Maar ook op het vlak van tragedies kan de slang een aardig woordje meespreken: 9/11 in 2001, de aanval op Pearl Harbor in 1941 en de grote beurscrash in 1929.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content