IMF is voorstander van vermogensbelasting van 10%
Het grote probleem waar de geïndustrialiseerde landen mee worstelen is de enorme schuldenberg die in de loop van de jaren werd opgebouwd. Eigenlijk heeft iedereen boven zijn stand geleefd, in de hoop dat het opnemen van nog meer kredieten zou volstaan om de rekeningen te betalen.
Het tijdstip van de afrekening lijkt echter aangebroken, in de toekomst zal het niet langer mogelijk zijn om schier eindeloos schulden te blijven opbouwen. Integendeel zelfs, de bestaande schulden zullen in versneld tempo afgebouwd moeten worden en dat zal niet onder uitzonderlijke maatregelen kunnen gebeuren.
Het IMF is voorstander van een vermogensbelasting van 10%, waarbij dus 10% van het privé-bezit zou worden aangeslagen. Over de eerlijkheid van dergelijke maatregelen kan natuurlijk gediscussieerd worden, iemand wie alles heeft opgeleefd zal vrijuit gaan. In het verhaal van de krekel en de mier zou ditmaal de mier gespaard worden.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier