Groei Wal-Mart stokt, vooruitzichten klinken zeer voorzichtig
De Amerikaanse beurzen zijn voorzichtig geopend, met forse verliezen voor de belangrijkste indices. Vooral de momentum aandelen moeten het opnieuw ontgelden, met als gevolg dat de Nasdaq meer dan 1% moet prijsgeven. Maar ook de Dow Jones en de S&P 500 zitten stevig in het rood.
Vanmiddag maakte Wal-Mart de resultaten over het eerste kwartaal bekend. De groei bij de distributieketen was de zwakste in de afgelopen vijf jaar en de vooruitzichten zien er maar zus en zo uit. De totale omzet steeg slechts met 0,80% tot 114,96 miljard dollar.
Dat was duidelijk onder de verwachtingen van de analisten die op een groei van 116,27 miljard dollar gerekend hadden. De winst per aandeel bedroeg 1,11 dollar, de strenge winter in de VS drukte de winst met 4 dollarcent. De koers van Wal-Mart noteert op de cijfers ruim 2% lager.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier