Brusselse beurs heeft wind in de zeilen

Het sentiment op de Europese beurzen is afwachtend met de Amerikaanse werkloosheidscijfers op komst, maar de BEL 20 is de uitzondering die de regel bevestigt. Dankzij de opleving in de koers van AB-InBev gaat de BEL 20 voluit, met momenteel een winst van ruim 1% voor de BEL 20.

Steeds meer analisten gaan uit van een correctie op de beurzen, die mogelijk in Azië kan beginnen. De koersen op de Japanse beurs zijn namelijk fors opgelopen, dit dankzij de daling van de koers van de yen. De goedkopere yen moet automatisch leiden tot een verbetering van de Japanse bedrijfsresultaten.

Er wordt ook naar China gekeken, waar de purchasing managers’ index (PMI) in december onverwacht is gedaald. Het Chinese bureau voor de statistiek maakte vanmorgen bekend dat deze index in die maand uitkwam op 50,40, tegenover 50,60 de maand voordien. Elk cijfer boven 50 wijst nog in de richting van groei.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content