Zilver is ten opzichte van alle andere grondstoffen ondergewaardeerd

Ted Butler, een gekende grondstoffenspecialist, publiceerde onlangs een interessant rapport over de situatie op de zilvermarkt. Dit edelmetaal zou momenteel goedkoop gewaardeerd zijn ten opzichte van niet alleen goud, maar ten opzichte van de meeste andere grondstoffen.

Er zou namelijk sprake zijn van onderwaardering ten opzichte van platina, palladimum, de basismetalen (inclusief koper), olie enzovoort. Bovendien zou zilver ook ten opzichte van de Dow Jones, de Nasdaq, staatsobligaties en de Amerikaanse dollar ondergewaardeerd zijn.

Zilver noteert nu aan ongeveer 20 dollar per troy ounce en dat is de helft van het prijsniveau van 1980. In 1979 en 1970 kostte een troy ounce zilver respectievelijk 21,80 en 16,39 dollar per troy ounce. Aangepast aan de inflatie zou een troy ounce zilver nu ongeveer 60 dollar moeten kosten.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content