Silverfin-oprichter haalt 7,3 miljoen euro op voor nieuw softwareplatform met AI-agenten

Ravical-founders Benjamin Vandermarliere, Joris Van Der Gucht en Ken Bastiaensen
Myrte De Decker
Myrte De Decker redacteur Trends

Joris Van Der Gucht, medeoprichter van de boekhoudsoftware Silverfin, wil met Ravical de afstand tussen adviesbedrijven en kmo’s verkleinen. In allicht de grootste Belgische preseed-kapitaalronde haalt de start-up meteen 7,3 miljoen euro op.

Kleine en middelgrote ondernemingen roeien met de riemen die ze hebben. Met vragen over ouderschapsverlof trekken ze naar een externe hr-dienstverlener, die over aansprakelijkheid zijn voor een juridisch kantoor en met fiscale zorgen gaan ze naar hun accountant. Maar die advieskantoren en de kmo’s zijn niet altijd op elkaar afgestemd. De dienstverlening is vaak reactief en de kwaliteit ervan hangt af van de dienstverlener.

Ravical wil de afstand tussen kmo’s en adviesbedrijven kleiner maken. De Gentse start-up bouwt een platform met kant-en-klare AI-agenten voor verschillende ondersteunende sectoren, zoals belastingen, accountancy, verzekeringen en juridische zaken. Die ‘virtuele werknemer’ neemt het voorspelbare en repetitieve luik van de dienstverlening – goed voor 80 procent van de activiteit – voor zijn rekening. Dat doet hij door domeinexpertise, bedrijfskennis en de klantencontext te combineren.

“Zo krijgt de expert de tijd om zich over de strategische 20 procent van de activiteit te buigen”, zegt CEO Joris Van Der Gucht, in het verleden medeoprichter van de boekhoudpionier Silverfin. “Dat deel drijft de winst en verdiept het werk. Artificiële intelligentie zal de expert dus niet vervangen. We geloven wel dat de kwaliteit van hun werk, en daarmee gepaard de klantenervaring, beter wordt. Een vernieuwde en verbeterde versie 2.0, zeg maar.”

Financiering

Van Der Gucht krijgt in het oprichtersteam de AI-experts Ken Bastiaensen en Benjamin Vandermarliere naast zich. Dat duo kent hij nog uit 2021, toen Silverfin hun AI-bedrijf Boltzmann kocht om in Silverfin te integreren. Intussen verkocht Van Der Gucht Silverfin aan zijn Noorse sectorgenoot Visma voor maar liefst 320 miljoen euro.

In een preseed-kapitaalronde, allicht de grootste op Belgische bodem, heeft Ravical nu 7,3 miljoen euro opgehaald. De ronde werd geleid door de Europese durfinvesteerder Lakestar, met steun van de Belgische durffondsen Pitchdrive en Syndicate One en de businessangels Louis Jonckheere (ex-Showpad, nu Wintercircus), Matthias Geeroms (Lighthouse), Willem Delbare (ex-Officient, nu Aikido), Jurgen Degrande en Silverfin-medeoprichter Tim Vandecasteele.

“We zochten een geloofwaardige kapitaalpartner met oog voor onze technologie, die een meerwaarde kon bieden”, zegt Van Der Gucht. “Als second time founders kregen we veel instroom. We hebben tegen meerdere partijen nee moeten zeggen. Toch blijven we realistisch. We moeten alles nog bewijzen. Ravical is nog geen tweede Silverfin, al kijken we met gezonde ambitie naar de Europese markt.”

Ravical heeft een tiental proefprojecten van verschillend formaat en in verschillende industrieën, verspreid over België, Nederland en het Verenigd Koninkrijk. De financiering zal gebruikt worden om zijn software verder te ontwikkelen, het team uit te breiden en geografisch te groeien.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content