De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag bekendgemaakt dat de importheffingen voor verschillende landen maandag om 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Belgische tijd) per brief worden bekendgemaakt. Daarnaast dreigde hij ermee om 10 procent extra tarieven aan te kondigen tegen landen die zich “aansluiten” bij het anti-Amerikaanse beleid van de Brics-landen.
De naam Brics verwijst naar de eerste vijf leden van de organisatie: Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Intussen zijn ook Iran, Egypte, Ethiopië, Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Indonesië toegetreden. De groep wordt gezien als een tegenhanger van de G7, waarin de belangrijkste westerse economieën vertegenwoordigd zijn.
“Elk land dat zich aansluit bij het anti-Amerikaanse beleid van Brics kan 10 procent extra tarieven verwachten. Er komt geen uitzondering op dit beleid”, aldus Trump op zijn platform Truth Social, zonder verdere details hierover te delen.
Lees verder onder link
Deadline
Trump kwam in april met allerlei heffingen voor verschillende landen. Hij stelde eerder een deadline van 9 juli om een akkoord over handelstarieven te bereiken.
De Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick liet weten dat de tarieven die Trump maandag aankondigt vanaf 1 augustus ingaan. “Trump is nu bezig de hoogte van de heffingen te bepalen”, aldus Lutnick tegen verslaggevers.