Gilbert Grymonprez (62) “Je creëert een forum voor ervaringsuitwisseling”

* GG Consulting

* Een adviesvennootschap uit Gent

* Begeleidt zijn vierde Plato-groep

“Het vertrekpunt is altijd de interesses van de groep”, legt Gilbert Grymonprez uit. “We modereren het gesprek, leggen een vergaderplaats vast, waken over de sfeer in de groep. Soms organiseren we een bedrijfsbezoek, een etentje of een andere uitstap. Dat hangt een beetje af van de inspiratie van de peters en van de groep. Die aandacht voor de groepsvorming is wel belangrijk: zorgen dat er aan het einde geen mensen zijn die amper aan bod zijn gekomen, eens bellen als iemand een paar keer niet komt.”

Grymonprez begeleidt momenteel zijn vierde Plato-groep. Negen jaar geleden rolde hij erin, als verantwoordelijke engineering in de Gentse fabriek van Alcatel. Toen de vestiging dichtging, begon de 62-jarige Gentenaar zijn eigen adviesvennootschap, GG Consulting, maar gaf hij het Plato-peterschap niet op. “Die eerste ervaringen waren erg interessant. Ik leerde de manier van werken van kmo’s kennen, die op een totaal andere manier beslissingen namen.”

De eerste groep die hij begeleidde, is nu nog actief. “Natuurlijk is de manier van samenwerken geëvo-lueerd, dat is bij elke groep zo. In het begin is dat zoeken naar interesses en daar specialisten bij vragen als sprekers. Later groeit het vertrouwen en dan worden de eigen typische problemen besproken. Zo wordt het meer een klankbord, een forum voor ervaringsuitwisseling.”

Grymonprez begeleidde ook een groep over innovatie en is nu bezig met één over productontwikkeling. Voorts begeleidde hij ook de lokale Kamers van Koophandel in Hongarije en Roemenië om ook bij hen een Plato-concept op poten te zetten. “Het idee erachter is hetzelfde, maar ik kan me inbeelden dat de praktische invulling anders verloopt. In Vlaanderen is er een zekere routine ontstaan: de kennis en ervaring zijn er, maar de lokale accenten kunnen best verschillen. Je merkt bijvoorbeeld dat het opzetten van nieuwe themagroepen ook ervaringsopbouw vergt. De routine is nog niet dezelfde als bij de algemene, al zijn we zeker op de goede weg.”

“Ik vind het normaal dat mensen die elkaar beter leren kennen via zo’n netwerk, op een bepaald moment kunnen besluiten met elkaar zaken te doen. Ik bemoei me als peter niet met wat er buiten de sessies gebeurt. Maar zoiets kan ook spanningen geven, dus een goede peter houdt dat zeker in het oog. Mensen komen om zelf bij te leren of om een probleem op te lossen, die aanvaarden dan niet dat iemand een verkooppraatje komt houden.”

“De groepsvorming

is heel belangrijk”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content