Amerikaans chemiebedrijf Celanese sluit fabriek in Lanaken

De vestiging van Celanese in Lanaken © Belga

Het Amerikaanse chemiebedrijf Celanese zal volgend jaar zijn productiesite in Lanaken sluiten. Dat heeft het bedrijf dinsdag aangekondigd. Hoogstwaarschijnlijk verdwijnen er 160 banen. Zowel productiemedewerkers als medewerkers in ondersteunende functies zullen getroffen worden, bevestigt het bedrijf. De sluiting is voorzien voor de tweede helft van 2026.

Zowel productiemedewerkers als medewerkers in ondersteunende functies zullen getroffen worden, bevestigt het bedrijf. De sluiting is voorzien voor de tweede helft van 2026. (lees verder onder de video)

Celanese zelf meldt in een persbericht dat het een “uitgebreide strategische evaluatie” heeft gemaakt, maar er geen andere oplossing voorhanden was. “We erkennen dat dit bijzonder moeilijk nieuws is voor onze toegewijde medewerkers in Lanaken. De intentie tot sluiting is op geen enkele manier een weerspiegeling van hun harde werk en inzet door de jaren heen,” zegt directeur Frank Tuyen.

Het bedrijf noemt verschillende redenen voor de sluiting van de fabriek. Zo zouden een dalende vraag, hoge energiekosten en zware operationele lasten aan de basis liggen van de beslissing. Daarnaast vermeldt Celanese de “groeiende onzekerheid in de regelgeving voor tabaksproducten”. Op de site in Lanaken worden acetaatkabels gemaakt, die gebruikt worden voor de productie van sigarettenfilters. 

Ook de concurrentie van goedkopere Chinese alternatieven en de Russische boycots als gevolg van de oorlog in Oekraïne worden door bronnen dicht bij het bedrijf als oorzaken genoemd. 

Celanese zegt nu een constructieve dialoog met de sociale partners op te starten. Een overname lijkt nog weinig waarschijnlijk.

Lees ook:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise