Werkloosheidscijfers VS bezorgen economen hoofdpijn
Afgelopen vrijdag werden de Amerikaanse werkloosheidscijfers voor de maand december bekendgemaakt en die schetsten een ietwat vreemd beeld. Volgens Vincent Juvyns van JP Morgan Asset Management was er op zijn zachtst gezegd sprake van tegenstrijdige cijfers.
De jobcreatie was in ieder geval veel zwakker dan verwacht. Er kwamen vorige maand 74.000 nieuwe jobs bij, waar de markt op meer dan 200.000 had gerekend. Sommige economen hadden zelfs al een verrassend hoog cijfer ingecalculeerd, ze reageerden dan ook eerder ontgoocheld.
Volgens Juvyns moeten we aan deze cijfers niet te veel aandacht besteden. Ze bezorgen sommige economen weliswaar wat hoofdpijn, maar hierbij moet opgemerkt dat de Amerikaanse werkloosheidscijfers traditioneel erg volatiel zijn. Mogelijk heeft het slechte weer een rol gespeeld in het verhaal.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier