Voedselprijzen hebben in februari nieuw recordniveau bereikt
De voedselprijzen hebben in februari nieuw recordniveau bereikt, zo blijkt uit de cijfers die werden verstrekt door de Food and Agriculture Organization van de Verenigde Naties.
Bovendien is de verwachting dat de graanprijs in de komende maanden zal blijven stijgen. Volgens de FAO zou alleen de rijstprijs beletten dat de wereld weer in een voedselcrisis belandt zoals drie jaar geleden het gevalwas.
Een index bestaande uit 55 commodities steeg in januari met 2,20% tot 236 punten. In januari stond die index nog maar 230,70, het was al de achtste maand op rij dat deze index steeg.
Op de Chicago Board of Trade is de graanprijs over de afgelopen 12 maanden al met 58% gestegen, de tarweprijs met 87%. De rijstprijs hield het bescheiden met een stijging van slechts 6,50%.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier