Valutaoorlog kan worden vermeden (Dexia)

De uitdagingen waar de VS mee worden geconfontreerd blijven groot, want zelfs als het bbp in 2011 met 3 % aangroeit, zal de arbeidsmarkt er volgens Dexia nog steeds belabberd aan toe zijn en zal het fiscale beleid de groei minder stimuleren.

Aangezien de staatsschuld houdbaar moet blijven en de financiële spaarquote van de mensen stabiel, moeten de VS een progressieve herschikking van de lopende rekeningen doorvoeren.

Dat is mogelijk met een geleidelijke afbouw van de reële effectieve wisselkoers van de dollar met 12 %. Dat is een aanzienlijke beweging, maar het toenemende gewicht van de groeilanden op de Amerikaanse handel zou dit wel eens mogelijk kunnen maken … zonder dat er volgens Dexia een valutaoorlog aan te pas hoeft te komen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content