Tegenvallende macro-economische berichten wegen op financiële markten

De financiële markten stonden de voorbije week onder druk, volgens Royal Bank of Scotland na enkele tegenvallende macro-economische berichten. De meeste grote aandelenindices doken voor de vijfde opeenvolgende week lager.

De activiteit in de Amerikaanse verwerkende industrie daalde onverwacht sterk. De subindex die het aantal nieuwe orders meet, zakte zelfs naar het laagste niveau sinds juni 2009. Een soortgelijke index in China was in 9 maanden niet meer zo laag.

Er waren daarnaast volgens Royal Bank of Scotland ook tegenvallende cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt terwijl ook het arbeidsmarktrapport ontgoochelde.

Er werden vorige maand amper 54.000 nieuwe banen gecreëerd, de kleinste toename in 8 maanden en veel minder dan de verwachte 165.000.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content