Moody’s verlaagt kredietrating Frankrijk

In de eurozone lijkt de aandacht zich langzaam maar zeker te verplaatsen richting Frankrijk. Moody’s verlaagde vanmorgen de kredietrating van het land van Aaa naar Aa1, dit vanwege de verslechterde economische omstandigheden voor Frankrijk en de financiële risico’s waar het land mee wordt geconfronteerd.

De negatieve outlook voor het land bleef gehandhaafd. Eerder dit jaar verlaagde ook Standard & Poor’s de Franse kredietrating tot AA, met eveneens een negatieve outlook. Fitch Ratings heeft nog altijd een triple A-rating, met nogmaals een negatieve outlook.

Frankrijk kwam vorige week op een negatieve manier in de belangstelling naar aanleiding van een cover van The Economist, waarin het land een tikkende tijdbom in het hart van Europa wordt genoemd.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content