Inflatie kan plots als een dief in de nacht opduiken
Hoe groot is momenteel het inflatiegevaar? Op het eerste gezicht is van inflatie geen sprake, zowel in de Verenigde Staten als in Europa blijft het inflatiecijfer duidelijk onder de target. Maar het verleden heeft geleerd dat het met inflatie moeilijk kersen eten is.
Charles Plosser, president van de Philadelphia FED en dit jaar een stemgerechtigd lid van de FOMC, heeft zich de afgelopen maanden als een inflatiehavik opgesteld. Hij vreest dat de Amerikaanse centrale bank als gevolg van het terugschroeven van de steunmaatregelen met grote uitdagingen zal worden geconfronteerd.
De FED moet op de eerste plaats beseffen dat de inflatie in een wip en een zucht terug kan zijn van weggeweest. Plosser maakt zich in tegenstelling tot de meeste van zijn collega’s geen zorgen over disinflatie maar wel over een inflatiegraad die veel sneller dan verwacht kan oplopen.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier