Het voorstel van president Francois Hollande om een speciale belasting op de rijken te heffen, ontketende een heuse mediastorm in Frankrijk. De krant schreeuwden moord en brand en spraken van een aanzet tot kapitaalvlucht die haar gelijke in de geschiedenis niet heeft bekend. De affaire Arnault werd al breed uitgesponnen in de pers.
In republikeinse kringen in de Verenigde Staten werd Barack Obama meteen vergeleken met Hollande, de media spraken er van de “The Socialist Twins”. Daarbij werd over het hoofd gezien dat de voorgestelde belasting op de superrijken eigenlijk niet veel voorstelt.
Niet meer dan 1.000 gezinnen worden geraakt
Francois Hollande’s belastingen op de rijken is niet veel meer dan een show die voor de buitenwereld wordt opgevoerd, in de praktijk worden slechts een 1000-tal gezinnen geraakt.
Hollande heeft echter dringend behoefte aan positieve pers nu hij van zijn verkiezingsbeloften nog niet veel heeft kunnen inlossen.
Zowel Les Echos als Le Figaro worden alleen zij geraakt hebben die een inkomen hebben van meer dan 2 miljoen euro. Het is deze categorie van Fransen die een heffing van 75% dreigt te moeten betalen.
De kranten stippen daarbij duidelijk aan de belasting betrekking heeft op inkomen en niet op beleggingen. De supperrijke Fransen leven echter hoofdzakelijk van hun beleggingen en niet van hun inkomen.