EVS overtuigt niet echt met kwartaal- en jaarcijfers

EVS Broadcast Equipment heeft vandaag haar resultaten voor het vierde kwartaal en 2009 gepubliceerd. De omzet kwam over het vierde kwartaal uit op 20,50 miljoen euro en op 76,60 miljoen euro op jaarbasis. De omzetcijfers kwamen wat licht uit, de consensusverwachting bij de analisten over het vierde kwartaal lag op 23,40 miljoen euro.

De winst per aandeel voor het volledige boekjaar bedroeg 1,88 euro, over het vierde kwartaal van het voorbije boekjaar was dat 0,69 euro. Op jaarbasis kwam de bedrijfsmarge uit op 48,70%.

Het winter-orderboek stond op 31 januari op 27,20 miljoen euro of een stijging met 95,90% in vergelijking met het jaar voordien. 2010 zal een jaar zijn van grote sportevenementen en grote studio projecten, zo liet het bedrijf weten. EVS stelde een “double digit” groei in 2010 voor.

Bank Degroof rekende voor 2009 op een omzet van 81,50 miljoen euro en een winst per aandeel van 1,82 euro. Volgens ING zou het orderboekje op 31 januari een bedrag van 26,60 miljoen euro vermeld hebben, tegenover een consensusverwachting van 28,30 miljoen euro. De orders lagen met andere woorden boven de verwachting van ING, maar onder de consensus.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content