Eurobonds zijn geen oplossing voor Europees begrotingsprobleem
Als één van de mogelijke oplossingen voor de Europese begrotingscrisis wordt gedacht aan de emissie van Eurobonds. Dat zijn obligaties uitgegeven door Europa zelf. Eurobonds zijn volgens Eric Chaney, hoofdeconoom van AXA Group, echter geen oplossing voor het Europees begrotingsprobleem.
Chaney verwijst daarbij naar de Issing-test, zoals die door de voormalige ECB-bankier Ottmar Wissing naar voren geschoven. Deze test onderscheidt obligaties van goede van die van slechte kwaliteit.
Bij de emissie van E-bonds zouden obligaties van goede kwaliteit gemengd worden met die van slechte kwaliteit. Het geheel zou geen verbetering zijn, wel integendeel. Ook Duitsland dreigt dan bij het rijtje met onbetrouwbare debiteuren te worden geschoven.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier