Chinezen kunnen uiteindelijk kwart van de wereld in handen krijgen

Chinezen zijn verwoede spaarders, waardoor hun land over een grote slagkracht beschikt. De spaargelden van 1,10 miljard Chinezen kunnen ook worden gebruikt voor investeringen in Afrika en Zuid-Amerika, twee regio’s die door het westen tot dusver verwaarloosd werden.

Daarnaast werd uiteraard ook veel geld geïnvesteerd in Amerikaanse staatsobligaties. Uiteindelijk zullen de Chinezen nog meer diversificatie zoeken, waardoor ze bijvoorbeeld participaties in Europese, Amerikaanse enzovoort bedrijven kunnen nemen.

De veroveringstocht van China in de wereld lijkt pas te zijn begonnen. De Chinezen kunnen uiteindelijk een kwart van die wereld in handen krijgen want uiteindelijk zullen hun spaargelden een buitenlandse bestemming krijgen.

Op die manier zou China uitgroeien tot een grootmacht, zodat we misschien maar beter kunnen overwegen om Mandarijn te leren.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content