Boris Cukon

‘Correctie in goud en zilver zou logisch zijn’

Boris Cukon Columnist

In mijn vorige column wees ik op de indrukwekkende stijging die de goudmijnen dit jaar hebben doorgemaakt. De conclusie was: “Alles samen lijken de waarderingen, het sentiment en de fundamenten te pleiten voor een voortzetting van de goudhausse.” De stijging heeft inderdaad doorgezet, waarbij de Gold Bugs Index, de index van de grootste goudmijnproducenten ter wereld, sinds begin dit jaar een indrukwekkende stijging van 131 procent laat zien. 

Correctie haast onvermijdelijk

Zelfs in de sterkste hausses zijn correcties echter normaal. De afgelopen weken zagen we steeds meer signalen die aanzetten tot voorzichtigheid. Zo toont de onderstaande grafiek dat de week-RSI (Relative Strength Index) van zilver momenteel op 86 staat, een van de hoogste waarden ooit gemeten. Zelfs tijdens de vorige grote haussemarkt in edelmetalen (2000-2011) volgde na een dergelijk hoog RSI-niveau een merkbare correctie van zowel de zilver- als de goudprijs. 

Bij een correctie in de goudmijnsector kunnen beleggers opnieuw posities innemen in zowel goudmijnproducenten als bedrijven met goudprojecten in ontwikkeling. In die laatste categorie hadden we dit weekend een interessante ontmoeting met West Point Gold. Het Canadese bedrijf bezit het project Gold Chain in de Amerikaanse staat Arizona. Op basis van de drilprogramma’s schat het bedrijf dat het in de Tyro-zone al 1,25 tot 3 miljoen ons goud heeft geïdentificeerd, met een gemiddelde concentratie van 2 tot 3 gram goud per ton rots. Met kapitaalinvesteringen van ongeveer 300 miljoen Canadese dollar zou dat project, volgens interne berekeningen, een netto actuele waarde van circa 1 miljard Canadese dollar hebben bij een goudprijs van 2.500 dollar per ons (ten opzichte van de huidige prijs van 4.260 dollar). 

West Point Gold is koopje

West Point Gold noteert momenteel tegen ongeveer 6 procent van die netto actuele waarde op de beurs, wat laag is voor een veelbelovend project op een toplocatie. Interessant is dat de grenzen van de Tyro-zone in drie richtingen nog niet zijn vastgesteld, wat wijst op aanzienlijk opwaarts potentieel in het aantal ons goud. Bovendien omvat de Tyro-zone slechts 1 kilometer van een geologische trend die 3,4 kilometer lang is. Nieuwe zones langs die trend, die nu worden aangeboord, lijken eveneens veelbelovend. Daarnaast zal West Point Gold ook de Frisco Graben-zone aanboren, die geologisch sterke overeenkomsten vertoont met het Silicon Merlin-project van AngloGold Ashanti, waar meer dan 15 miljoen ons goud in kaart is gebracht. 

West Point Gold bezit ook het project Baxter Spring in de Amerikaanse staat Nevada, dat sterke overeenkomsten vertoont met Gold Chain en waarschijnlijk volgend jaar al zal worden aangeboord. 

De aandelenkoers van West Point Gold lijkt een aanzienlijk opwaarts potentieel te hebben. Die mening wordt gedeeld door Joe Foster, de beheerder van het Van Eck Gold Fund en voormalig geoloog met een carrière van veertig jaar. Via een recente private plaatsing werd het Van Eck-fonds met 12,5 procent de grootste aandeelhouder van West Point Gold. Foster bezocht het project en is ervan overtuigd dat Gold Chain alleen al een veelvoud waard is van de huidige beurskoers.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise