Recordaantal buitenlandse investeringen in Wallonië

Waals minister-president Willy Borsus (MR) © Belga

Maar liefst voor 1,825 miljard aan investeringen door buitenlandse bedrijven werden dit jaar aangekondigd voor Wallonië. Volgens minister van Economie Willy Borsus gaat het om het hoogste bedrag sinds 2000, meldt L’Echo zaterdag.

Ook wat de werkgelegenheid betreft worden recordcijfers opgetekend. De bedrijven beloven 2.875 jobs te creëren, ook al een record sinds 2000.

Niet onbelangrijk detail, merkt de krant op: de investeringen die uit Vlaanderen en Brussel komen, gelden als buitenlandse investeringen.

Dankzij de aankondiging van farmagroep UCB om 300 miljoen te investeren in Eigenbrakel worden de cijfers van 2011 overschreden en werd dit jaar een recordjaar inzake investeringen en jobcreatie.

Partner Content