Trends Talk dit weekend: CEO Bernard Gustin over de kapitaalronde van Elia
Bernard Gustin, de topman van de overkoepelende Elia-groep, is dit weekend de centrale gast in Trends Talk. Daarin heeft hij het over de grote kapitaalronde die de stroomnetbeheerder deze week op gang geschoten heeft op de Brusselse beurs. Geld dat Elia wil investeren om de snel groeiende elektriciteitsbehoefte bij te benen.
“We moeten nu investeren om te verzekeren dat we in de toekomst voldoende energie hebben,” zegt Bernard Gustin. “Rekening houdend met de mix die anders zal zijn, het type energie, maar ook ermee rekening houdend dat wij in de toekomst veel meer elektrische warmtepompen thuis zullen hebben, dat we veel meer elektrische wagens zullen hebben. En ook dat iedereen spreekt over datacenters en artificiële intelligentie. Ik wil toch niet dat men in de toekomst zegt: in België kan men niet verder gaan omdat het netwerk het niet kan.”
Bekijk Trends Talk met Bernard Gustin vanaf 11 uur zaterdagochtend op Kanaal Z (en vervolgens in de weekendlus) of hier online.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier