Franse exit voor Colruyt? Supermarktgroep denkt aan verkoop

De Colruyt Group onderzoekt “verschillende strategische opties” voor haar winkels en tankstations in Frankrijk. Ook een verkoop behoort tot de mogelijkheden, zo heeft de groep dinsdag bekendgemaakt.
Het gaat om de “Franse geïntegreerde retailactiviteiten” van de groep uit Halle. Die omvatten Colruyt Prix Qualité-winkels en Dats 24-tankstations. “Het gaat over ongeveer honderd winkels en ongeveer veertig tankstations”, preciseert woordvoerster Hanne Poppe. Er werken zowat 2.000 mensen voor die activiteiten.
De Franse markt van de voedingswinkels is erg concurrentieel, zegt de groep. Ze probeert al een tijd om de activiteiten rendabel te krijgen, ook met investeringen, maar dat heeft nog niet voldoende opgeleverd. “De activiteiten zijn nog niet winstgevend”, zegt Colruyt Group in een persbericht. “De winkels hebben een positieve bijdrage, maar de activiteiten missen schaalgrootte om voldoende aankoopkracht te bereiken en overhead- en logistieke kosten te dekken.”
‘Maximale tewerkstellingsgraad’
Daarom is beslist om “verschillende strategische opties” te onderzoeken voor de Franse activiteiten. Voor een eventuele verkoop zegt de groep dat er al geïnteresseerden zijn. Maar ook bijvoorbeeld een herstelplan behoort tot de mogelijkheden. “Er is nog geen besluit genomen en er kan geen garantie worden gegeven dat er uiteindelijk een transactie zal plaatsvinden”, klinkt het.
De groep voegt nog toe dat ze “er alles aan zal doen om de continuïteit van de activiteiten en een maximale tewerkstellingsgraad te vrijwaren”.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier
Colruyt Group
-
Maatschappelijke zetel:
Halle
-
Sector:
Distributie (supermarkten, ...)
-
Toegevoegde waarde:
877440320