Apple niet langer waardevolste beursbedrijf ter wereld

De Amerikaanse technologiegigant Apple heeft de titel van waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld verloren. Hij werd van de troon gestoten door een ander technologiebedrijf, Microsoft.
Het aandeel Apple verloor de voorbije dagen meer dan een vijfde van zijn waarde, in een reactie op de mogelijke impact van de Amerikaanse invoerheffingen op het concern dat onder meer de meeste van zijn iPhones in China laat maken. De Verenigde Staten heffen douanetarieven van 104 procent op producten uit China.
Door het koersverlies is de marktwaarde van Apple gezakt naar zowat 2,6 miljard dollar (omgerekend 2,35 miljard euro). De marktwaarde van Microsoft stond daarentegen op 2,64 miljard dollar.
De Amerikaanse president Donald Trump wil dat bedrijven opnieuw meer produceren in de VS zelf. Maar volgens expert Dan Ives van de investeringsfirma Wedbush Securities zou de prijs van een iPhone dan stijgen naar 3.500 dollar. En het zou Apple volgens hem 30 miljard dollar kosten om nog maar 10 procent van de toeleveringsketen naar de VS te verhuizen. Apple zou nu in eerste instantie iPhones vanuit India naar de Verenigde Staten willen verschepen. De invoerheffingen voor goederen uit India bedragen 27 procent.
Bekijk hieronder de toelichting van Tom Simonts in de studio van Kanaal Z
Lees ook:
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier