Frédéric Liefferinckx (Leleux AB): “Koers Sipef door zijn vorige toppen geschoten”

De agro-industriële groep Sipef heeft in 2009 een groei van de nettowinst gerealiseerd met 2,4% ten opzichte van 2008. De groep zal een dividend voorstellen van 1,10 € bruto per aandeel tegenover 0,80 €vorig jaar, een stijging van 37,5%!

Frédéric Liefferinckx (Leleux Associated Brokers): “Volgens het management gaat Sipef een bevredigend jaar tegemoet met een groei van de activiteiten. De winst zal grotendeels afhangen van de sterkte van de markt van palmolie gedurende de rest van het jaar, alsook van de sterkte van de markt voor rubber, thee en bananen. En van deze sterkte kan de koers enkel maar profiteren. Onder impuls van deze aankondiging is de koers door zijn vorige toppen geschoten. Terwijl de koers wekenlang tegen de weerstand van ongeveer 40,00 € botste en de goede resultaten

verteerde (de koers was immers meer dan 100% gestegen op één jaar tijd), geeft de dividendverhoging een impuls voor een verdere hausse . Als de winstgroei maar zus en zo is, is de dividendgroei dat zeker niet!’

Niets belet de koers om te proberen de piek van de historische top op 53,00 € (juni 2008) in het vizier te nemen. Liefferinckx: “Een koersterugval zou de gelegenheid bieden om in dit grondstoffenaandeel te stappen. We stellen onze stop loss op 40,00 €, het niveau van voor de koersuitbraak.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content