De omzet van X-Fab steeg in lijn met de verwachtingen, maar het aantal bestellingen ontgoochelde.
De omzet van X-Fab steeg in de periode tussen juli en september met 11 procent op jaarbasis naar 228,6 miljoen dollar, boven de verwachte 215 tot 225 miljoen dollar. Na drie kwartalen in 2025 bedraagt de omzet net geen 650 miljoen dollar. Automotive blijft de grootste afdeling (146,9 miljoen dollar), maar de groei bleef beperkt tot 1 procent. De industriële afdeling (+51%) en de medische afdeling (+57%) groeiden wel, maar zijn veel kleiner. De bedrijfswinst (ebitda) klom met 7 procent naar 53,9 miljoen dollar, goed voor een marge van 23,6 procent, wat iets onder de verwachtingen was.
Vooral de orders vielen tegen, met slechts 163 miljoen dollar aan nieuwe bestellingen, een kwart minder dan een jaar eerder en 21 procent lager dan in het tweede kwartaal. Door de kortere levertijden voor Automotive bouwen klanten weer hun voorraden af en worden bestellingen later geplaatst. Daarnaast verwijst X-Fab naar de macro-economische onzekerheid en de handelsspanningen. De totale waarde van het orderboek daalde naar 346,9 miljoen dollar, tegenover 412,9 miljoen dollar na het tweede kwartaal (-16%). De terugval van het orderboek komt op een slecht moment, nu X-Fab een groot deel van de capaciteitsuitbreiding heeft afgerond.
X-Fab mikt voor het vierde kwartaal op een ebitda-marge tussen 22,5 en 25,5 procent. De omzet zou tussen 863 en 873 miljoen dollar uitkomen. Het middelpunt van die vork impliceert een klim van 6 procent op jaarbasis. X-Fab sloot het derde kwartaal af met een cashpositie van 174,2 miljoen dollar, wat 16,5 miljoen meer is dan na het tweede kwartaal. De nettoschuld werd met 21,1 miljoen dollar afgebouwd en bedraagt nog 289,3 miljoen dollar.
Conclusie
X-Fab noteert tegen 4,7 keer de verwachte ebitda en 1,1 keer de verwachte omzet. We zien op korte termijn geen spectaculaire verbetering. Daarom handhaven we het advies om het aandeel te houden, ondanks de koersdaling. z
Advies: houden/afwachten
Risico: gemiddeld
Rating: 2B
Koers: 5,25 euro
Ticker: XFAB FP
ISIN-code: BE0974310428
Markt: Euronext Parijs
Beurskapitalisatie: 980 miljoen euro
K/w 2024: 11
Verwachte k/w 2025: 13
Koersverschil 12 maanden: +26%
Koersverschil sinds jaarbegin: +6%
Dividendrendement: –