VGP geeft extra obligaties uit

ABM Financial News Financieel persbureau voor België en Nederland.

(ABM FN) VGP heeft 76 miljoen euro opgehaald met een aanvullende uitgifte van senior niet-gedekte groene obligaties, die zijn onderschreven door de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD). Dit maakte het vastgoedbedrijf maandag nabeurs bekend.

Deze uitgifte maakt deel uit van het bestaande Green Bond-programma van de Groep en volgt op de ondertekening van een raamovereenkomst met de EBRD.

De aanvullende groene obligaties worden samengevoegd en vormen één serie met de groene obligaties met vervaldatum op 29 januari 2031, waarmee VGP eerder al 500 miljoen euro ophaalde en die een coupon hebben van 4,25 procent.

Daarmee komt het totale uitstaande bedrag op 576 miljoen euro.

De netto-opbrengst van de uitgifte zal exclusief worden aangewend voor de financiering of herfinanciering van in aanmerking komende groene projecten van VGP, zoals duurzame ontwikkelingen van industriële parken in Servië, Hongarije, Slowakije, Roemenië, Kroatië en Tsjechië, die allen voldoen aan de EU-taxonomiecriteria voor substantiële bijdrage aan de mitigatie van klimaatverandering, volgens het bedrijf.

De obligaties zijn genoteerd aan de Luxemburgse beurs.

Het aandeel VGP sloot maandag 1,2 procent hoger op 82,40 euro.


© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content