Renault moet op zoek naar nieuwe topman

Renault-CEO Luca de Meo | Foto: Getty

CEO van Renault Luca de Meo (58) verlaat de Franse autofabrikant op 15 juli. Dat heeft de autobouwer zondag bekendgemaakt.

“Na vijf jaar aan het hoofd van de Renault Group heeft Luca de Meo zijn beslissing aangekondigd om terug te treden en nieuwe uitdagingen buiten de automobielsector na te streven”, zei Renault in een verklaring. De Meo zal de autofabrikant op 15 juli verlaten, aldus Renault, zonder verdere details te geven. De automaker gaat op zoek naar een nieuwe topman.

Volgens het Franse dagblad Le Figaro zou Luca de Meo het management overnemen van de Franse luxegoederengroep Kering van miljardair François-Henri Pinault. Kering is eigenaar van merken als Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga en Bottega Veneta.

Beleggersvertrouwen

Kering heeft het moeilijk om andere luxebedrijven zoals LVMH en Hermès International bij te benen. Het bedrijf rekent er wellicht op dat de Italiaanse manager een ommekeer zal teweegbrengen, net zoals hij bij Renault deed. Onder De Meo knoopte Renault weer aan met winst en verdubbelde de aandelenkoers, onder meer dankzij de lancering van nieuwe modellen.

Beleggers hebben alvast vertrouwen in de Italiaanse CEO. Het aandeel Kering steeg maandag bij opening meer dan 6 procent op de beurs van Parijs. Omgekeerd speelt zijn vertrek bij Renault de automaker parten: het aandeel verloor tot 8 procent.

Kering zou de komst van Luca de Meo eerstdaags aankondigen, zo weet het financiële persbureau Bloomberg.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content