(ABM FN-Dow Jones) De prijs voor een vat ruwe olie is vrijdag lager gesloten, nadat de Amerikaanse president Trump aangaf de ruimte open te laten voor onderhandelingen alvorens te beslissen over een mogelijk aanval op Iran.
Donderdagmiddag zei Karoline Leavitt, woordvoerder van het Witte Huis, dat Trump binnen twee weken een beslissing zal nemen, waardoor de angst voor een dreigende militaire interventie afnam.
Terwijl het conflict zijn tweede week ingaat, blijven Israël en Iran elkaar bestoken. Europese ministers van buitenlandse zaken voeren vrijdag in Geneve gesprekken met Iraanse functionarissen in een poging het conflict te de-escaleren.
Intussen drukken de handelsspanningen op het sentiment, nadat Canada donderdag importbeperkingen en andere maatregelen aankondigde om de staalsector te ondersteunen, die worstelt met de forse Amerikaanse heffingen van 50 procent.
De markt haalde steun uit de meest recente voorraadcijfers van het Amerikaanse energieagentschap EIA, waaruit eerder deze week bleek dat de Amerikaanse ruwe olievoorraden vorige week fors zijn gedaald. In de week eindigend op 13 juni daalden de voorraden ruwe olie in de VS met 11,5 miljoen vaten, terwijl de markt rekende op een afname van 1,6 miljoen vaten.
De juli-future voor een vat ruwe olie sloot vrijdag op de New York Mercantile Exchange 0,21 dollar, ofwel 0,3 procent, lager op 74,93 dollar. Op weekbasis steeg de olieprijs echter met 2,7 procent.