Londense beurs blijft dicht bij huis
(ABM FN-Dow Jones) De beurs in Londen is donderdag vrijwel onveranderd geëindigd. De FTSE 100 sloot nagenoeg vlak net onder 8.500 punten.
Londen moest het doen zonder de impulsen van het Europese vasteland, waar veel financiële markten donderdag gesloten waren op de Dag van de Arbeid.
Financieel dienstverlener St. James’s Place was koploper in de FTSE 100, met een plus van bijna 7 procent, terwijl hotelketen Whitbread er bijna 6 procent op vooruit ging, ondanks een winstdaling in het afgelopen kwartaal. Beleggers waren wel te spreken over een nieuw aandeleninkoopprogramma van 250 miljoen Britse pond.
Sectorgenoot InterContinental Hotels Group won 4 procent.
Verder was Lloyds de sterkste daler, met een verlies van 2,7 procent. Associated British Foods, het moederbedrijf van Primark, leverde dik 2 procent in.
Vrijdag zijn alle Europese beurzen weer open en ligt de focus vermoedelijk op inkoopdata voor de industrie, maar ook op voorlopige inflatiecijfers in de eurozone voor de maand april. Ook staat ‘s middags het Amerikaanse banenrapport op de rol.
De koerswinsten die zich donderdag op Wall Street lijken af te tekenen zullen dan ook door de Europese beurzen worden verwerkt.
De Europese inflatiedata volgen op groeicijfers uit de eurozone op woensdag. In het eerste kwartaal groeide de economie in de muntunie met 0,4 procent en dat was beter dan verwacht.
Volgens Fabio Balboni van HSBC heeft de Europese Centrale Bank, die rekende op groei van 0,2 procent, zowaar een opwaartse verrassing te verwerken. Daar staat wel tegenover dat de inflatieverwachtingen zijn gestegen, volgens een nieuwe consumentenenquête van de ECB, en dat ondanks lagere energieprijzen, schreef de analist.
“Hoewel een nieuwe renteverlaging van 25 basispunten in juni zeer waarschijnlijk is, lijken de vooruitzichten onzekerder”, aldus Balboni.
Vrijdag openen de oliereuzen Shell, Chevron en Exxon Mobil de boeken, net als de financials ING en Danske Bank.
De euro/dollar handelde aan het begin van de avond op 1,1270, terwijl de olieprijzen met een half procent opveerden, herstellend van een forse daling eerder op de dag.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier