Licht optimisme zet Europese beurzen hoger
(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden woensdag rond het middaguur hoger, waarbij er wat optimisme lijkt over het verdere verloop van de ontwikkelingen op handelsvlak.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index steeg 0,4 procent tot 527,21 punten, de Duitse DAX presenteerde een winst van 0,6 procent op 22.565,36 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,6 procent op 7.600,26 punten. De Britse FTSE 100 noteerde 0,1 procent hoger op 8.474,94 punten.
Markten haalden woensdag steun uit maatregelen van de Amerikaanse president Donald Trump om de impact van zijn autotarieven te verzachten. Hij versoepelde enkele heffingen op buitenlandse onderdelen die worden gebruikt voor de productie van auto’s in de VS.
Desondanks balanceren beleggers “tussen rentehoop, kwartaalcijfers en geopolitiek”, zei beleggingsspecialist Kevin Verstraete van Lynx, nadat zwakker dan verwachte Amerikaanse macrocijfers op de Amerikaanse tienjaarsrente drukten. “De kans op een renteverlaging door de Federal Reserve neemt toe”, aldus Verstraete.
Op macro-economisch vlak werd woensdag bekend dat de economie in de eurozone in het eerste kwartaal licht is gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Op kwartaalbasis groeide het bbp met 0,4 procent, tegen een plus van 0,2 procent in het voorgaande kwartaal. Op jaarbasis groeide de economie met 1,2 procent, wat gelijk was aan het kwartaal ervoor.
De Duitse economie groeide in het eerste kwartaal op kwartaalbasis met 0,2 procent. Op jaarbasis was sprake van een krimp van 0,2 procent. In april zaten er in Duitsland 2,932 miljoen mensen zonder een baan, in maart was dat nog 2,967 miljoen. Het voor seizoensinvloeden aangepaste werkloosheidspercentage steeg van 6,2 procent naar 6,3 procent.
De Franse economie groeide in het eerste kwartaal op kwartaalbasis met 0,1 procent, terwijl op jaarbasis sprake was van een groei van 0,4 procent. Op maandbasis stegen de Franse consumentenprijzen in april met 0,5 procent, na een stijging van 0,2 procent een maand eerder. Op jaarbasis noteerde de inflatie stabiel op 0,8 procent.
Brent-olie werd woensdag 0,8 procent goedkoper op 62,76 dollar per vat.
De euro/dollar noteerde op 1,1365 Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,1366 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,1364 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Barclays noteerde rond het middaguur in Londen 1,3 procent lager. Barclays ligt op schema om zijn doelstellingen voor 2025 en 2026 te halen en verhoogde de verwachtingen voor de nettorentebaten na een beter dan verwacht eerste kwartaal.
Stellantis steeg in Parijs 1,7 procent, hoewel het concern woensdag de outlook voor heel het jaar introk, vanwege de onvoorziene impact van de Amerikaanse importheffingen op onder meer de volumes en concurrentie in de markt.
TotalEnergies noteerde 2,7 procent lager, nadat de Franse energiereus over het eerste kwartaal een teleurstellende nettowinst rapporteerde. Het concern handhaaft wel zijn kwartaalinkoopprogramma van eigen aandelen van 2 miljard dollar.
In Frankfurt steeg Deutsche Post 3,0 procent, Deutsche Boerse noteerde 2,9 procent hoger en Bayer won 1,8 procent. Zalando verloor 3,2 procent.
UBS waarschuwde voor economische onzekerheid, nadat de winst in het eerste kwartaal onder druk stond, maar wel hoger uitviel dan waar de markt vanuit ging. Het aandeel steeg fractioneel.
Credit Agricole heeft in het eerste kwartaal de winst onder druk zien staan, door een buitengewone belastingaanslag in Frankrijk. Het aandeel noteerde rond het middaguur 3,9 procent lager.
ASMI noteerde in Amsterdam 1,2 procent lager na cijfers. Hoewel het concern een hogere omzet boekte en de orders zag toenemen, boekte het bedrijf een verlies door een grote afschrijving.
Adyen verloor 4,4 procent na cijfers. Volgens Jefferies vielen de volumes tegen.
Air France-KLM heeft in het eerste kwartaal het verlies zien teruglopen. Het aandeel noteerde 3,4 procent hoger.
Futures Wall Street
De Amerikaanse beurzen gaan woensdag een fractioneel lagere opening tegemoet. Futures op de S&P 500 index noteerden tot 0,1 procent in het rood.
De toonaangevende S&P 500 index sloot dinsdag 0,6 procent hoger op 5.560,83 punten. De Dow Jones index eindigde 0,8 procent in het groen op 40.527,62 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,6 procent tot 17.461,32 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier