(ABM FN) Sofina heeft de kapitaalverhoging ter waarde van 545 miljoen euro definitief afgerond. Dit maakte de holding dinsdagochtend bekend.
Vorige week vrijdag werd al bekend dat de kapitaalverhoging voor 88 procent was onderschreven en dat de overige scrips met succes werden geplaatst.
“Het versterkt onze kapitaalbasis en geeft ons de flexibiliteit om meer te doen waar we goed in zijn: investeren met geduld en doelgericht om op lange termijn financiële en maatschappelijke waarde te creëren”, liet CEO Harold Boël dinsdag in een toelichting weten.
De referentieaandeelhouder van Sofina, met een belang van ongeveer 55 procent, heeft volledig deelgenomen aan de kapitaalverhoging.
De levering van de nieuwe aandelen zal vandaag plaatsvinden. Zij zullen vanaf vandaag ook verhandelbaar zijn op Euronext Brussels.