(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan donderdag een hogere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden circa een half uur voor opening tot een procent in het groen.
Beleggers hopen dat de handelsspanningen wat zullen afnemen, nu de VS op het punt staan een deal te sluiten met het VK. “Dit belooft een zeer belangrijke en spannende dag te worden voor de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk”, aldus president Donald Trump op zijn social mediaplatform.
Later vanmiddag volgt er een persconferentie in The Oval Office. Trump beloofde al dat dit de eerste deal van een serie zal zijn.
Ook zal de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent spoedig met zijn Chinese evenknie spreken over het handelsbeleid.
De Bank of England verlaagde vanmiddag, zoals voorzien, de rente met 25 basispunten. Op woensdag hield de Federal Reserve de rentes nog ongemoeid.
Tijdens de persconferentie volgend op het besluit zei Fed-voorzitter Jerome Powell woensdagavond dat de Amerikaanse centrale bank goed is gepositioneerd om te wachten op meer duidelijk voordat het zijn monetair beleid zal wijzigen.
En bovendien, “de Amerikaanse economie is nog steeds solide”, benadrukte hij. Ook “de arbeidsmarkt blijft solide” en is volgens hem geen bron van significante inflatiedruk.
Vanmiddag waren er in de VS ook nog wat bedrijfscijfers, onder meer van ConocoPhillips en Burger King-eigenaar RBI. Van de 429 bedrijven uit de S&P 500-index die tot nu toe kwartaalcijfers hebben gepresenteerd, heeft 77 procent de winstverwachting met gemiddeld 8,5 procent overtroffen, merkte ING op.
De gerealiseerde winstgroei staat nu op ruim 12 procent, veel hoger dan de verwachte 7 procent aan het begin van het kwartaalcijferseizoen. “De winsten van Amerikaanse bedrijven zijn in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld uitstekend geweest, ondanks een negatieve economische groei. Het groeicijfer werd sterk vertekend door de extreem negatieve bijdrage van het handelstekort”, aldus investment manager Simon Wiersma van ING. “De economie en winsten van bedrijven gaan dus niet altijd gelijk op.”
Op macro-economisch vlak bleek dat de wekelijkse steunaanvragen afgelopen week met 13.000 stuks zijn gedaald. Er werd gerekend op een iets minder sterke daling.
Het muntpaar euro/dollar koerste rond een niveau van 1,1294. De olieprijzen stegen met ruim een procent.
Bedrijfsnieuws
ConocoPhillips boekte in het eerste kwartaal meer winst. Het oliebedrijf verwacht dat de investeringen in 2025 lager zullen uitvallen dan eerder verwacht. ConocoPhillips lijkt 1,7 procent hoger van start te gaan.
Restaurant Brands International, de eigenaar van Burger King, heeft in het eerste kwartaal de winst onder druk zien staan. Het aandeel lijkt min of meer vlak te openen.
Arm Holdings maakte een koersval van 8,5 procent na het afgeven van een tegenvallende outlook.
Nvidia won 1,4 procent. Het ministerie van handel lijkt niet van plan om beperkingen in te voeren voor AI-processors. Maatregelen hiertoe, nog van de vorige president Joe Biden, zouden op 15 mei van kracht worden. Maar Trump zou volgens Bloomberg een andere invulling voor ogen hebben.
Zillow koerste 2,2 procent lager dan een zwakker dan voorziene outlook, terwijl cijfers van Shopify ook werden afgestraft met een min van 7,1 procent voorbeurs.
Slotstanden
De toonaangevende S&P 500 index steeg woensdag 0,4 procent tot 5.631,28 punten, de Dow Jones index won 0,7 procent op 41.113,97 punten en de Nasdaq sloot 0,3 procent hoger op 17.738,16 punten.
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.