(ABM FN-Dow Jones) Caterpillar heeft in het derde kwartaal van dit jaar meer omzet behaald, maar wist dit niet te vertalen naar meer winst. Dit bleek woensdag uit cijfers van de Amerikaanse fabrikant van zwaar materieel als bulldozers.
Topman Joe Creed sprak van “solide prestaties”. Hij wees daarbij op een groeiende orderportefeuille, die een winstgevende groei op de lange termijn moet verzekeren. Met 39,8 miljard dollar was de orderportefeuille niet eerder zo gevuld.
De omzet steeg op jaarbasis met 10 procent van 16,1 miljard naar een recordbedrag van 17,6 miljard dollar, te danken aan hogere verkoopvolumes. Caterpillar rekende op “een bescheiden omzetgroei” op jaarbasis.
De winst van Caterpillar daalde echter van 2,5 naar 2,3 miljard dollar. De winst per aandeel zakte van 5,06 naar 4,88 dollar, of aangepast voor bijzondere posten naar 4,95 dollar.
Outlook iets omhoog
Voor heel 2025 denkt Caterpillar dat de omzet “bescheiden” hoger zal uitkomen dan in 2024. Dat is volgens Caterpillar iets beter dan de “iets betere omzet” die het voorheen verwachtte.
En ook voor het lopende vierde kwartaal mikt Caterpillar op een omzetgroei op jaarbasis.
Het aandeel Caterpillar lijkt woensdag ruim 4 procent hoger van start te gaan.