(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden maandag rond lunchtijd licht lager en hadden moeite richting te bepalen aan het begin van een drukke week qua bedrijfscijfers en in aanloop naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank komende donderdag.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index daalde 0,2 procent tot 546,09 punten, de Duitse DAX presenteerde een verlies van eveneens 0,2 procent op 24.249,23 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een min van 0,5 procent op 7.786,00 punten. De Britse FTSE 100 verloor 0,1 procent op 8.985,51 punten.
Beleggers zijn daarnaast benieuwd naar de verdere ontwikkelingen rond het Amerikaanse handelsbeleid in aanloop naar de deadline van 1 augustus, na berichten dat Trump aandringt op minimumtarieven van 15 tot 20 procent op importen uit de Europese Unie.
Persbureau Bloomberg schreef afgelopen weekend dat Brussel zich voorbereidt op een mogelijke no-deal met de Amerikanen, indien er voor de deadline geen akkoord wordt bereikt.
De EU hoopt nog steeds de impasse via onderhandelingen te kunnen doorbreken voor de deadline van volgende maand. Toch hebben de inspanningen nog geen duurzame vooruitgang opgeleverd na de gesprekken in Washington vorige week, volgens mensen die bekend zijn met de zaak.
De ECB zal intussen op donderdag voor het eerst in bijna een jaar de beleidsrente ongewijzigd laten, zo is de verwachting.
“Wij betwijfelen of ECB-voorzitter Christine Lagarde voor veel opschudding zal willen zorgen in aanloop naar het zomerreces van de centrale bank, hoewel er mogelijk nog steeds enige zorgen zijn over de recente kracht van de euro en de richting van de handelstarieven”, zei econoom Chris Turner van ING.
Een vat Brent werd maandag 0,6 procent goedkoper op 68,86 dollar.
De euro/dollar noteerde aan het begin van de middag op 1,1644. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,1642 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er een stand van 1,1626 op de borden.
Bedrijfsnieuws
In Frankfurt noteerde BASF 1,8 procent hoger. Daimler Truck won 1,2 procent, terwijl Siemens 1,0 procent steeg. Rheinmetall daalde 1,0 procent en MTU Aero verloor 0,8 procent.
Stellantis daalde in Parijs met 2,2 procent. De autofabrikant waarschuwde maandagochtend voor een verlieslatend eerste halfjaar. Op een omzet van 74,3 miljard euro denkt het bedrijf dat er een verlies is gemaakt van 2,3 miljard euro.
STMicroelectronics won in Parijs 0,6 procent, terwijl Legrand met 1,2 procent steeg. Thales daalde 1,7 procent, Hermes verloor 1,7 procent en BNP Paribas noteerde 1,4 procent lager.
Ryanair heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet en een ruime verdubbeling van de winst geboekt. De Ierse prijsvechter steeg 5,8 procent.
BP heeft maandag Albert Manifold benoemd tot opvolger van Helge Lund als voorzitter en lid van de raad van bestuur. Het aandeel won 0,3 procent.
In Amsterdam steeg ArcelorMittal met 3,8 procent, terwijl ASML met een verlies van 1,1 procent onderaan bungelde.
In Brussel ging WDP aan kop. Het aandeel steeg 2,8 procent. KBC was met een verlies van 1,2 procent één van de sterkste dalers.
Futures Wall Street
De Amerikaanse beurzen gaan maandag een licht hogere opening tegemoet. Futures op de S&P 500 index noteerden tot 0,3 procent in het groen.
De toonaangevende S&P 500 index sloot vrijdag vlak op 6.296,79 punten. De Dow Jones index eindigde 0,3 procent in het rood op 44.342,19 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 20.895,66 punten.