(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen zijn woensdag hoger gesloten, nadat een handelsdeal met Japan voor even de zorgen van beleggers wegnam over het Amerikaanse handelsbeleid, terwijl beleggers zich inmiddels opmaken voor het rentebesluit van de ECB op donderdag.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index steeg 1,1 procent tot 550,22 punten, de Duitse DAX presenteerde een winst van 0,8 procent op 24.240,82 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 1,4 procent op 7.850,43 punten. De Britse FTSE 100 sloot 0,4 procent hoger op 9.061,49 punten.
Het Japans-Amerikaanse-akkoord wekte de hoop dat er weldra ook een akkoord tussen de VS en de EU zal volgen. Washington legt een heffing van 15 procent op op de import van goederen uit Japan. Het land zal daarnaast 550 miljard dollar investeren in de VS.
“Mogelijk verschaft deze overeenkomst een beeld van hoe de overeenkomst er tussen de VS en de EU uit zal gaan zien. Europa gaat aanzienlijk meer uitgeven aan defensie en daarvan zouden ook Amerikaanse bedrijven profiteren. Vooralsnog duren de onderhandelingen tussen beiden blokken voort, maar gezien het huidige markt sentiment lijkt de markt uit te gaan van een positieve afloop”, aldus marktanalist Teeuwe Mevissen van Rabobank.
Intussen stelden de meeste bedrijfscijfers woensdag teleur, waaronder die van ASMI, Nokia en SAP.
Op macro-economisch vlak werd in Europa bekend dat het consumentenvertrouwen in de eurozone in juli nog steeds negatief is. De index, die het vertrouwen weergeeft, verbeterde echter wel, van -15,3 in juni naar -14,7 deze maand.
Brent olie werd woensdag 0,7 procent goedkoper op 68,10 dollar per vat. Uit de meest recente data van het Amerikaanse energieagentschap bleek woensdag dat de voorraden ruwe olie in de VS vorige week zijn gedaald.
De euro/dollar noteerde op 1,1727. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,1747 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,1755 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Europese autobedrijven stonden in de schijnwerpers. In Frankfurt stegen Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz en BMW tussen de 4,2 en 7,3 procent.
SAP verloor daarentegen 4,1 procent. Het softwarebedrijf maakte gisteravond een solide groei bekend, maar waarschuwde voor de negatieve gevolgen van de handelsoorlog en wisselkoerseffecten. Nokia haalde dezelfde ingrediënten aan en verloor na een winstwaarschuwing in Helsinki 7,6 procent.
In Parijs gingen Stellantis en Renault aan kop met winsten van respectievelijk 8,7 en 2,6 procent.
STMicroelectronics was in Parijs een sterke daler met een verlies van 4,2 procent. Ook elders in Europa stonden de halfgeleiders onder druk. Zo verloor ASMI in Amsterdam meer dan 10 procent na een slecht ontvangen kwartaalrapport. In Brussel verloor Melexis 3,8 procent.
In Amsterdam won Prosus 4,6 procent. Het aandeel Tencent, waar Prosus een flink belang in heeft, steeg in de Aziatische handel vanochtend met ruim vier procent. Beleggers reageerden opgelucht dat de VS een handelsdeal met Japan wist te sluiten.
Tussenstanden Wall Street
Rond het slot van de Europese beurzen noteerde de toonaangevende S&P 500 index 0,3 procent hoger op 6.327,97 punten. De Dow Jones index steeg 0,5 procent en technologiebeurs Nasdaq noteerde 0,1 procent in het groen.