(ABM FN-Dow Jones) Dollar General heeft na een beter dan verwacht eerste kwartaal de outlook voor heel dit boekjaar verhoogd. Dit bleek dinsdag uit de cijfers van de Amerikaanse discountketen.
“We zijn tevreden met onze start van het jaar, inclusief sterke vergelijkbare winkelverkopen en winstcijfers”, aldus CEO Todd Vosas in een toelichting.
In het eerste kwartaal, dat eindigde op 2 mei, steeg de omzet op jaarbasis met 5,3 procent van 9,91 naar 10,44 miljard dollar. De FactSet-consensus rekende op 10,29 miljard dollar aan omzet.
De nettowinst verbeterde op jaarbasis van 363 naar 392 miljoen dollar, of van 1,65 naar 1,78 dollar per aandeel.
De vergelijkbare groei, voor de markt een belangrijke graadmeter, kwam in het afgelopen kwartaal uit op 2,4 procent, waar een plus van 1,5 procent werd voorspeld door de markt.
Outlook
Voor het lopende boekjaar rekent Dollar General nu op een omzetgroei van 3,7 tot 4,7 procent en een vergelijkbare groei van 1,5 tot 2,5 procent.
De winst per aandeel voor dit jaar wordt inmiddels geschat op 5,20 tot 5,80 dollar.
Eerder rekende de winkelketen nog op een omzetgroei van 3,4 tot 4,4 procent, een vergelijkbare groei van 1,2 tot 2,2 procent en een winst die aan de onderkant uit zou komen van de bandbreedte van 5,10 tot 5,80 dollar per aandeel. De bovenkant van de bandbreedte bleef dinsdag dus ongewijzigd.
Volgens Dollar General gaat de nieuwe outlook ervan uit dat de huidige importheffingen tot medio augustus van kracht blijven. Mochten de hogere tarieven, die begin april werden aangekondigd, alsnog van kracht worden, dan heeft het bedrijf een plan om de effecten ervan aan te pakken.
Dollar General wil dit jaar circa 575 nieuwe winkels openen in de VS en ook 15 in Mexico.
Het aandeel Dollar General noteerde voorbeurs ruim 11 procent hoger.